Szövetség által leigazolt versenyzők száma:

16 fő

A 2023. évi (tárgyév) célkitűzései:

A Martfűi Városi Sportegyesület 2023-ban 81 éves. Ezt szeretnénk rendezvényekkel is emlékezetessé tenni.

Megyei felnőtt versenyeken (egyéni és csapat) eredményes szereplés. További FIDE minősítések szerzése, értékszámok növelése.

Az utánpótlás folyamatos versenyeztetése.

A diákolimpia országos döntőjébe jutás, eredményes szereplés.

Az általános iskola sakk szakkörének létszámbővítése,új tanulók bevonása a sakk oktatásba.

Edzők neve, elérhetősége:

Császár András – szakosztályvezető, 5435 Martfű, Munkácsy út 52.

Szilágyi Dezső – edz​ő; +36305232752 ;

5435 Martfű, Munkácsy út 106.; szilagyidezso47@gmail.com

Jelentősebb eredmények bemutatása 2022. évben

A koronavírus utóhatása még mindig érződött, ezért kevesebb versenyt rendeztek. A megyei csapatbajnokság igen vontatottan, de befejeződött, ahol csapatunk a 7. helyet szerezte meg. Felnőtt versenyzőink közül három fő /a házi bajnokságon kívül/ öt egyéni versenyen vettek részt, melyeken tovább növelték Élő pontjaik számát, illetve rapid Élőket szereztek.

Ifjúsági versenyzőink nyolc versenyen indultak, melyeken 6 első 5 második és 3 harmadik helyet szereztek. A diákolimpia országos döntőin egy csapat és három egyéni versenyzőnk indulhatott, ahol Pintér Alexandra országos bajnokságot nyert.

Edzések, foglalkozások ideje:

Felnőtt: Művelődési ház, péntek: 17­19 óra

Utánpótlás: József A. Általános iskola: kedd és csütörtök: 15 órától.

Sportcsarnok, tornaterem, uszoda, edzőterem, egyéb sportlétesítmény használata:

A felnőttek és középiskolások a Művelődési Központban versenyeznek és

edzenek.

Az általános iskolások az általános iskolában, iskolai szünetben a Művelődési Központban edzenek.

A szakosztály hagyományosan lebonyolított rendezvényei:

Felnőtt csapatbajnokság hazai fordulói. Felnőtt és utánpótlás háziversenyek. Gyermekversenyek az általános iskolában.